logo architektura a design
NÁBYTEK
SVÍTIDLA
SCHODIŠTĚ

NAVRHOVÁNÍ A POUŽITÍ SVÍTIDEL V INTERIÉRU

Práce se světlem je pro návrh interiéru zásadní ať už se jedná o světlo denní, výběr materiálů a barev, tak v tomto případě o volbu vhodných svítidel a jejich umístění v prostoru. Dnešní trh nabízí široký býběr světelných zdrojů od klasických žárovek přes zářivky, halogenové žárovky až po zatím energeticky nejúspornější LED technoligii. Každý z těchto zdrojů vydává jiný druh světla a jinak se chová v konfrontaci s materiály stínidel apod.

Vhodně zvolené svítidlo může podpořit požadovanou atmosféru interiéru, špatné nebo ěpatně umístěné může celý interiér znehodnotit. Při jeho volbě je důležité brát ohled nejen na dostatečné osvětlení, ale i na charakter a barvu světla, které vydává, na materiály a celkový design, který by měl do daného interiéru zapadnout. V některých případech je dobré využít i možnosti zhotovit si svítidlo na míru určené přesně pro řešený prostor.

NÁVRHY SVÍTIDEL

Ve spolupráci s výrobci svítidel nebo jinými designéry pracujeme na návrhu prototypů nových svítidel. K naším dlouholetým partnerům v tomto oboru patří zejména český prodejce Rendl light studio, nebo designér Tom Kelley.

Navrhování designových svítidel Navrhování designových svítidel Navrhování designových svítidel

POUŽITÍ V INTERIÉRU

Volba designu a umístění světla v prostoru je důležitá součást navrhování interiéru a je to věc, kterou se zabýváme již řadu let. S touto problematikou jsme konfrontováni nejen při návrhu interiérů, ale i ve spolupráci s dodavateli svítidel jsme navrhovali řadu interiérů pro katalogy.

Svítidla v interiéru Svítidla v interiéru Svítidla v interiéru

REALIZACE OSVĚTLENÍ NA MÍRU

Hotová svítidla nabízená na trhu nemusí vždy pokrýt naše potřeby a někdy je dobré využít možnosti zakomonovat do návrhu svítidlo vyrobené přesně na míru pro daný interiér.

Svítidla na míru Svítidla na míru Svítidla na míru