logo architektura a design
KUCHYNĚ
OBÝVACÍ POKOJE
LOŽNICE
KOUPELNY
DĚTSKÉ POKOJE
ŠATNY A ÚLOŽNÉ PROSTORY
RESTAURACE A BARY
KANCELÁŘE
PRODEJNY
RECEPCE
GALERIE

DESIGN INTERIÉRŮ

Soukromé prostory slouží především pohodlí svých uživatelů, a to je pro nás stěžejní prvek návrhu. Kromě jiného je to důvod, proč je náš zákazník během práce na návrhu často zapojován do diskuze a tvorby a stává se tak v podstatě po čas navrhování členem tvůrčího týmu. Důežitou roli při navrhování interiéru hraje prostor a možnost ho přizpůsobit, proto je ideální případ zapojit nás do práce ještě v době, než se byt nebo dům začne stavět. Jakmile už nelze uvažovat o stavebních úpravách, jsou naše možnosti již omezené, byť zdaleka ne vyčerpané.

Značnou část života trávíme mimo naše byty a je tedy otřeba rovnocennou pozornost věnovat interiérům pracovišť nebo jiných veřejných staveb. V některých veřejných prostorách se lidé často setkávají, je-li jim tam příjemně, rádi se tam vrací a my rádi navrhujeme interiéry, kam se lidé chtějí vracet. Našimi zákazníky při tvorbě komerčních interiérů bývají firmy, architekti, soukromí investoři nebo developeři. Při návrhu potom hraje důležitou roli stanovení účelu a charakteru prostoru, stejně jako toho, kdo budou uživatelé takového interiéru, apod.

MODŘÍNOVÉ DOMY LUKOVANY

Jak to vypadá, když designér, pro nějž je jeho obor vším, navrhne rodinný dům sám sobě? V tomto případě kovářova kobyla rozhodně nechodí bosa, protože přesně v souladu s naším přesvědčením byl v první řadě kladen důraz na zajímavé prostory a krásné konstrukce, které zůstávají i po dokončení stavby přiznané. Stejně tak volba materiálů padla především na masivní dřevo a řešením detilů je věnována zvláštní pozornost.

Soubor dvou rodinných domů ve svahu jihomoravské krajiny s krásnými výhledy v sobě skrývá veškerou filozofii našeho atelieru.

RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany RD Lukovany

MEZONET BRUSEL

Mladý česko-belgický pár žijící v Bruselu u nás poptal návrh a realizaci interiéru mezonetového bytu. Středobodem celého prostoru je galerie se schodištěm unikátní konstrukce s úložnými prostory ve spodní části a se skrytými nosnými prvky v části horní.

Materiálové řešení interiéru celého bytu se nese v souhře bílé barvy a přírodního dřeva.

Mezonet Brusel Mezonet Brusel Mezonet Brusel Mezonet Brusel Mezonet Brusel Mezonet Brusel Mezonet Brusel RD Lukovany Mezonet Brusel

RODINNÝ DŮM VE FRÝDLANTU

Návrh kuchyně a schodišťového prostoru byl zadáním v novostavbě rodinného domu.

Klienti vyznávající strohý minimalismus vymezili naše mantinely na úzký výběr materiálů a designu. Tím vznikla skutečně minimalistická kuchyňská linka a schodiště z bíle lakovaného perforovaného plechu s precizně provedenými detaily, které celku dodávají ten pravý dojem luxusu.

RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant RD Frýdlant

INTERIÉR BYTU NA VINOHRADECH

Zařizovat byt v domě z 19. století na pražských Vinohradech je radost a zároveň malá výzva v tom, jak skloubit historickou architekturu a moderní design..

Jako jednotný prvek celého bytu se stala volba materiálu, konkrétně lakované březové překližky. Ta v kombinaci s bílými povrchy ostatních materiálů a minimalistickými detaily působí velmi příjemně a design jednotlivých prvků nijak neubírá kouzlu secesního bytu.

Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady Byt Vinohrady

RD RADŇOVES

Starý venkovský dům s výhledy do krásné krajiny bylo potřeba rekonstruovat, provést nějaké dispoziční úpravy a vybavit novým nábytkem.

Výsledkem práce je zřízení pracovny s vyhlídkovým oknem na vyvýšeném místě v prosluněném obýváku a vybavení celého domu povrhy a nábytkem z masivního dřeva. Rustikální materiály se odkazují k charakteruvenkovské usedlosti a moderní design zase přiznává, že vše vzniklo v současné době.

RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves RD Radňoves

DŮM S GALERIÍ

Interiér prostorné haly rodinné vily, jejíž dominantu tvoří schodiště z černé lakované oceli. V hale je kromě jiného sbírka obrazů majitele vily a tomu je uzpůsoben návrh celého interiéru, jehož minimalistický design má za cíl dát největší prostor těmto dílům.

Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií Dům s Galerií

PAVILON M

Práce na návrhu reprezentačního prostoru pro moravskou firmu vyústila v návrh skleněného interiéru, jehož dominantou je skleněné vřetenové schodiště.

Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M Pavilon M

RODINNÝ DŮM LOŠOV

Návrh interiéru haly rodinného domu, ve které je zvláštní pozornost věnována schodišti z černé oceli. Zadání kromě jiného bylo dbát na čistotu a pravdivost materiálů, proto jsou v interiéru prvky jako pohledový beton nebo surová ocel.

Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov Rodinný dům Lošov

INTERIÉR MEZONETU PISÁRKY

Minimalistický byt v Brně s halou, jejíž dominantu tvoří neméně minimalistické schodiště z bílé ocelové lomenice z jedné strany obložené dubovými deskami.

Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách Interiér mezonetu v Brně Pisárkách

INTERIÉR LOFTU VE VÍDNI

Luxusní byt v bývalé průmyslové hale s krásným výhledem na metropoli. Cílem návrhu bylo pokud možno nenarušit tovární charakter interiéru a naopak mu podřídit nové prvky. .

Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni Interiér loftu ve Vídni

GRAFICKÉ STUDIO CMYK

Kanceláře v prostorách bývalé tovární budovy v Praze. Průmyslovou minulost objektu prozrazuje přiznaný beton na stěnách a nové prvky mají za cíl tento dojem podpořit.

CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio CMYK Studio

INTERIÉR BYTU V SOKOLOVĚ

Návrh bytu na městském sídlišti zohledňuje především přání a vkus jeho majitelů. Konstrukce panelového domu neumožňuje provádět nijak výrazné zásahy, nicméně původní dispoziční řešení bylo celkem kvalitní. Proto nebylo potřeba do něj výrazně zasahovat a mohli jsme se soustředit především na materiálová a barevná řešení nábytku a doplňků.

Interiér bytu v Sokolově Interiér bytu v Sokolově Interiér bytu v Sokolově Interiér bytu v Sokolově Interiér bytu v Sokolově Interiér bytu v Sokolově

SALON VALENTINO

Návrh interiéru pro dámský salon v centru města Navržený design využívá exotické dřeviny jako dominantního prvku v interiéru. Ostatní materiály se tomu podřizují a dávají vyniknout krásné textuře přírodního dřeva.

Interiér kadeřnictví Interiér kadeřnictví

KNIHKUPECTVÍ V GALERII UMĚNÍ

Prostor v galerii vyčleněný pro obchod s knihami. Styl interiéru obchodu vychází z podstaty galerijního interiéru. Barvy a materiály povrchů jsou tedy neutrální, aby zbytečně neodváděly pozornost od vystavených děl, ale aby zároveň podpořily příjemný dojem z celého prostoru.

Protože výběr knihy vyžaduje čas k řádnému prostudování, neodmyslitelně k tomuto prostoru patří pohodlné sezení. Obzvlášť v galerii, kde se takový obchůdek ideálně ve spojení s kavárnou stává vyhledávaným místem odpočinku.

Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví Interiér knihkupectví

BAR CAPITAL

Tento bar vznikl ve staré tovární hale a jeho design industriální historii místa respektuje. Samotná hala nabízí krásný majestátní prostor, proto jsme ho v návrhu nijak nerušili, pouze vestevěný objekt s barem obrovský prostor dělí na pocitově příjemnější sekce.

BAR Capital BAR Capital BAR Capital BAR Capital BAR Capital BAR Capital BAR Capital

RESTAURACE LA CORTE

Netypická restaurace v netypickém prostoru, kde jsme do kontrastu s hrubými materiály postavili závěsy a čalounění s jemnými vzory stejně jako měděné lampy kontrastují s betonovou stěnou v pozadí.

Kontrast dává oběma prvkům vyniknout a navzdory tomu, že jdou materiálově proti sobě, tvoří spolu harmonický celek.

Interiér restaurace Interiér restaurace Interiér restaurace Interiér restaurace